97% Kaalukirurgia patsientidest on oma otsusega rahul

23. oktoober 2017

KaalukirurgiaKaalukirurgia on tänapäeval kõige tulemuslikum meetod rasvumise ravis, mis võimaldab saavutatud kaalulangust ka püsivalt hoida.

Et kirurgiline ravi õnnestuks, peavad olema täidetud neli olulist tingimust:  õiged näidustused operatsiooniks, motiveeritud patsient, realistlikud ootused ning hea kirurg.

Peamiselt ravitakse kirurgiliselt patsiente, kelle kehamassiindeks on üle 35kg/ m2. Rasvumisega kaasuvate haiguste korral kehamassiindeksiga üle 30 kg/m2.

Kirurgiline ravi sobib eelkõige neile, kes seda ise soovivad ning kelle tervist ja enesetunnet paari üksiku kilo kaotamine paremaks ei muuda.

Pikaajaliste uuringute tulemusena on selgunud, et mitte-kirurgiliste meetoditega (dieet, füüsiline aktiivsus, elustiil, nõustamine) on võimalik kaotada rasvumise korral kehakaalust umbes 5%, kirurgilise raviga ca 25%-30%.

Kaalukirurgia ei kuulu iluoperatsioonide hulka. Kaalukirurgia peamine eesmärk on inimese elukvaliteedi ja tervise parandamine ning eluea pikendamine.

Kui patsiendi peamised ootused on haigustest vabanemine, elukvaliteedi paranemine ning tervena elatud eluea pikenemine, ollakse rasvumise kirurgilise ravi tulemusega tõenäoliselt väga rahul.

Küsitlesime hiljuti  patsiente, kes läbisid bariaatrilise lõikuse Eestis viis aastat tagasi: 97% nendest on tulemusega rahul ning oleks valmis tegema sama otuse uuesti.

Kaalukirurgia ehk maovähenduskirurgia tagab suure kaalukaotuse ning selle tulemusena kaovad või leevenduvad enam, kui 40 rasvumisega otseselt seostatud haigust. Rasvumise kirurgilise ravi  tulemusel kaovad või vähenevad (2. tüüpi diabeet, uneapnoe, kõrgvererõhutõbi, kõrge kolesterool, südamepuudulikkus, liigesehaigused, polütsüstiliste munasarjade sündroom (PCOS  jne). Neil patsientidel, kel operatsiooni ajal neid haiguseid ei ole, langeb risk neisse haigestuda tulevikus. Maost möödajuhtiv operatsioon aitab vabaneda ka kõrvetistest, mis tihti ülekaaluga kaasnevad.

Tänapäevane kirurgia on turvaline. Tõenäosus surra ravi komplikatsioonide  tulemusena on 0,1% ehk vähem, kui üks patsient tuhandest, mis on võrreldav pimesoole või sapikivide operatsiooniga.

Lugege ka meie patsientide tagasisidet, mida nad kirjutavad oma elust peale operatsiooni>>