Haiglas

Operatsiooni päeval

Operatsioonitoas viibite Te 1–2 tundi ning seejärel mõned tunnid ärkamispalatis, kus jälgitakse Teie elulisi näitajaid ja enesetunnet. Sellest ajast mäletate tõenäoliselt vähe või üldse mitte midagi. Pärast narkoosi mõju lõppemist võite tunda ebamugavust, iiveldust või valu, mida leevendatakse valuvaigistitega. On oluline esimesel võimalusel peale operatsiooni tõusta ja kõndida. See ennetab trombide ja hingamisprobleemide teket, kiirendab narkoosi mõju möödumist, parandab soolte tööd ning hingamist. Tavaliselt ei jäta me kõhuõõnde dreene ega aseta põiekateetrit. See kiirendab patsientide mobiliseerimist peale operatsiooni.

Oluline! 3-4 tunni jooksul peale operatsiooni lõppu tuleb istuda, tõusta ja kõndida. 

Vett võib juua juba 2-3 tundi peale operatsiooni. See parandab enesetunnet ja väldib suukuivust. Jooge aeglaselt, väikeste lonksudena u 200 ml tunnis. Valu või muu ebamugavustunde korral teavitage sellest palatiõde. Teie uriin võib 24 tunni vältel peale operatsiooni olla rohekas-sinise värvusega. See on tingitud värvainest, mida kasutatakse maoõmbluste testimiseks operatsiooni ajal. Tegemist on normaalse, kahjutu ja isemööduva nähtusega.

Oluline! Valige enesele voodis selline lamamisasend nagu Teile meeldib: selili, külili või kõhuli.

 Operatsioonijärgsel päeval

Tunnete end veidi kurnatuna, kuid valu on peaaegu kadunud. Te peate sel päeval kõndima vähemalt ühe tunni, jooma päeva jooksul ühe liitri vett ja käima dušši all. Teie haavad on õmmeldud nahasiseste õmblustega ja on selleks ajaks juba hermeetiliselt sulgunud, ei karda voolavat vett.

Teisel päeval peale operatsiooni

Enesetunne on oluliselt parem, olete hästi maganud ja valu praktiliselt ei ole. Joogiks pakutakse jogurtit, mahla ja vett. Soolegaasid väljuvad. Liigute, olete aktiivne ja Teil on haiglas igav. Hea päev kojuminekuks. Soovitame siiski, et võimalusel tuleks Teile keegi haiglasse vastu.