Ravimid pärast operatsiooni

Kaalukirurgia kirurgia muudab Teie edaspidist ravimite kasutamist. Paljud laialt kasutatavad põletikuvastased ja valuvaigistavad ravimid (ibuprofeen, diklofenak, ketoprofeen) ärritavad bypass operatsiooni järgselt magu ja tõstavad maohaavandi  riski. Seetõttu peaksid bypass lõikuse läbinud patsiendid selle ravimi pikaajalisest kasutamisest hoiduma. Sama kehtib salitsüülhappe (aspiriin) ja mõnede osteoporoosi ravimite puhul. Võimalikke riske ja kasu peab iga patsiendi puhul eraldi hindama, küsige nõu oma arstilt.

Oluline! Lühiajalise (2–3 päeva) ja juhusliku kasutamise korral on ibuprofeeni ja teiste valuvaigistite võtmine lubatud.

Pikaajalise valuvaigistite vajaduse korral on eelistatud magu mittekahjustavad koksiibid (Arcoxia), paratsetamool või vajaduse korral opiaadid (tramadool). Toimeainet aeglaselt vabastavad ravimid võivad sõltuvalt operatsiooni tüübist olla ebaefektiivsed, kuna selliste ravimite puhul on imendumise aeg tavaliselt  2–12 tundi ning need võivad enne lõplikku imendumist läbida seedetrakti. Sama kehtib kaetud tablettide ja kapslites ravimite kohta, kuna kate ei pruugi jõuda sooles laguneda ja ravim väljutatakse kehast enne, kui see imendub.Suukaudsete rasestumisvastaste vahendite imendumine ei pruugi peale operatsiooni olla efektiivne ja seetõttu ei saavutata veres vajalikku toimeaine kontsentratsiooni. Soovitatav on kasutada muid vahendeid, näiteks nahaplaastreid või emakasiseseid vahendeid.