fbpx

Tervislikud ja kaalulangust toetavad harjumused kinnistuvad paremini kui Teid selles juhendatakse  ja kontrollitakse.  Uuringud on tõestanud, et regulaarne järelkontrolli visiitidel käimine ja järelravi programmis osalemine suurendab kaalulangust, aitab ära hoida tüsistusi ning tõstab patsientide rahulolu ja elukvaliteeti.

Kaalukirurgia eesmärk on aidata patsientidel muuta oma eluviise kaalulangust soosival ja tervist toetaval moel. Hästi tehtud ja tehniliselt õnnestunud operatsioon on Teie eesmärkide saavutamiseks väga oluline, kuid see on  vaid pool vajaminevast  „stardikapitalist“. Teine pool koosneb pikal teel tarvilikest ning  kasulikest  teadmistest, oskustest  ja tööriistadest. Nõustamisvisiidid on esmalt vajalikud operatsioonijärgse paranemise ja taastumise hindamiseks, hiljem patsiendi suunamiseks, motiveerimiseks ja vahel ka rahustamiseks. Muutused toimuvad kiiresti ja need on suured: kehakaal langeb, toidueelistused ja – taluvus muutuvad, kaasuvad haigused taanduvad, seedetegevus muutub, tundeelu on erk ja muutlik, rääkimata vajadusest uuendada pidevalt oma garderoobi. On mõistetav, et uus olukord tekitab palju küsimusi, millele vaid  hea nõustaja saab vastata. Kaalu- ja terviseandmete regulaarne talletamine laseb hinnata ravitulemuste ootuspärasust ning otsida vajakajäämise korral põhjuseid.

Kõige paremini aitab Teid igapäevaselt kaalukirurgia patsientidega, nende murede ja rõõmudega kokku puutuv spetsialist. Selleks võib olla Teie kirurg, spetsialiseerunud meditsiiniõde või toitumisnõustaja.

Veenduge kindlasti, et raviasutus, kes pakub Teile operatsiooni tagab ka pikaajalise ja asjatundliku toitumisnõustamise ja jälgimisprogrammi.

Kaalukirurgia Keskus pakub  oma patsientidele pikaajalist nõustamist ja jälgimist Eesti parima spetsialistide juures.

Regulaarsed järelkontrolli visiidid esimese kahe aasta jooksul Kaalukirurgia Keskuses toimuvad 2, 6, 12 ja 24 kuud pärast operatsiooni. Registreerimine järelkontrolli visiitidele või telefonil 520 7001

Pikaajalise kogemuse põhjal vajavad patsiendid head kontakti eeskätt kogenud õde-nõustajaga. Kirurgi arvamust vajavate probleemide ilmnemisel on kirurg meie patsientidele alati koheselt kättesaadav meili ja telefoni teel koos konsultatsiooniga esimesel võimalusel.

Maovähendusoperatsiooni järgsete vitamiinide ja mikroelementide defitsiitide ennetamiseks on mõistlik regulaarne vereproovide tegemine, esimesel aastal sagedamini, hiljem 1 kord aastas. Kõige lihtsam ja privaatsem võimalus seda teha on meie nõustamisvisiitidel. Vajalikud on järgmised proovid:

  • 6 kuud pärast operatsiooni: kliiniline veri, B12 vitamiin, foolaat, ferritiin, kaltsium, vitamiin D3 (25-OH), albumiin ja diabeedi korral glükohemoglobiin.
  • 12 kuud pärast operatsiooni: kliiniline veri, B12 vitamiin, foolaat, ferritiin, kaltsium, vitamiin D3 (25-OH), albumiin ja diabeedi korral glükohemoglobiin.
  • Edaspidi 1 kord aastas: kliiniline veri, B12 vitamiin, foolaat, ferritiin, kaltsium, vitamiin D3 (25-OH), albumiin ja diabeedi korral glükohemoglobiin.