Järelkontroll võimaldab saavutada paremaid tulemusi

23. november 2016

Uuringu tulemused tõestasid, et maovähendusoperatsiooni järelkontrollid mõjutavad suuresti lõpptulemusi. Nimelt saavutavad operatsiooni järgselt kokku lepitud perioodi vältel järelkontrollides käivad patsiendid suuremaid muutusi diabeedi, kõrge vererõhu ja kõrge kolesteroolitaseme osas.

Uuringu käigus analüüsiti umbes 50 000 patsienti tervist 12 kuud pärast operatsiooni. Osad patsiendid olid operatsiooni järgselt läbinud kolm järelkontrolli, osad olid läbinud järelkontrollid osaliselt ehk üks või kaks järelkontrolli. Uuringu käigus uuriti patsientide varasemast ülekaalust tingitud terviseprobleeme, näiteks diabeedi näitajaid.

Aasta pärast operatsiooni oli 2. tüüpi diabeedi näitajad vähenenud 62,3% järelkontrollid täielikult läbinud patsientidest ning 57,5% järelkontrollid osaliselt läbinud patsientidest. Erinevused olid märgatavad ka kõrge vererõhu ja kõrge kolesteroolitaseme osas.

“See uuring tõestas, et operatsiooni järelkontrollid on väga olulised,” sõnas Dr Andrea Schwoerer, uuringu kaasautor Carolinas Meditsiinikeskusest. “Kahjuks aga paljud patsiendid, väidetavalt koguni 50%, ei läbi järelkontrolle erinevatel põhjustel ning ei pruugi seetõttu olenemata operatsiooni õnnestumisest saavutada parimaid võimalikke tulemusi.”

Allikas: www.bariatricnews.net/?q=news/112566/patients-who-attend-follow-have-better-outcomes