Kõige olulisemad faktid maovähendusoperatsioonide kohta

1. veebruar 2016

Kas Sa kaalud maovähendusoperatsiooni? Ameerika Metaboolse ja Bariaatrilise Kirurgia Ühing on koostanud maovähendusoperatsioonide kohta väga hea ja informatiivse faktide kogumiku (koos uuringu viidetega!).

Erinevaid uuringuid kokku võttes saab tõdeda, et:

  • Maovähendusoperatsioon on kõige tõhusam ja püsivam rasvumise ravimeetod (arvesse on võetud kaotatud kaalu ja tulemuse püsivust).
  • Operatsioon tagab märkimisväärse kaalukaotuse ning aitab vältida või leevendada enam kui 40 rasvumisega seotud haigust nagu 2. tüübi diabeet, südame-veresoonkonna haigused, une apnoe ja teatud vähivormid.
  • Inimestel, kes on väga rasvunud või kelle KMI on üle 30, on võrreldes tervislikus kehakaalus inimestega 50-100% kõrgem risk surra enneaegselt.
  • Maovähendusoperatsioon vähendab enneagse surma tõenäosust 30-40%.
  • Tõenäosus surra operatsiooni tagajärjel on 0,1% (näiteks puusaliigese operatsioon on riskantsem) ja tõsiste komplikatsioonide tõenäosus on umbes 4%.

Kokkuvõtteks, kaalukirurgia on tõhus ja turvaline rasvumise ravi, mis võib märkimisväärselt pikendada Sinu eluiga! Kui Sul on veel küsimusi või kahtlusi, siis me vastame meeleldi: http://kaalukirurgia.ee/kusi-arstilt-kas-maovahendusoperatsioon-on-sulle-sobiv/

Allikas: https://asmbs.org/wp/uploads/2014/05/Metabolic+Bariatric-Surgery.pdf