Maovähendusoperatsioon parandab testosterooni taset

19. aprill 2016

TestosteroonLevinud maovähendusoperatsioon, nimelt laparoskoopiline vertikaalne maoresektsioon, tõstab meespatsientide testosterooni taset. Kliinilise uuringu käigus uuriti 24 rasvunud meespatsienti, kes läbisid nimetatud maovähendusoperatsiooni. Patsientide testosterooni taset mõõdeti ennem operatsiooni ning kolm, kuus ja 12 kuud pärast operatsiooni.

“Kui mehed on ülekaalulised, siis nende testosteroon on madal. Ning me teame, et madal testosterooni tase võib mõjutada seksuaalelu kvaliteeti, aga tegelikult on see riskiteguriks ka südamehaigustele. Lisaks kiirendab madal testosterooni tase vananemist,” selgitas uuringu üks autoreid John Morton Stanfordi Ülikooli Meditsiinikoolist.

Uuringu käigus avastasid teadlased, et uurimisrühmal tõusis testosterooni tase märkimisväärselt pärast vertikaalset maoresektsiooni. Ennem operatsiooni oli 63% patsientidest testosterooni tase madal ning operatsioonijärgselt vaid 41% patsientidest. Seejuures oli ennem operatsiooni patsientidel keskmine kehamassiindeks 46 ja pärast operatsiooni 31.

“Rohkemad mehed peaksid kaaluma ülekaalulisuse kirurgilist ravi, sest ülekaalulisus kätkeb endas palju riske – näiteks põhjustab madal testosteroon edasist kaalutõusu, suurendab südamehaiguste riske ning vähendab elukvaliteeti. Vertikaalne maoresektsioon pakub paralleelselt ravi ka nendele probleemidele,” sõnas Dr. Morton.

Kuigi ülekaalulisi naisi ja mehi on võrdselt, otsustab märkimisväärselt väiksem arv mehi kirurgilise ravi kasuks. 80% kaalukirurgia patsientidest on naised.

“Oluline sõnum on see, et ülekaalulised ja madala testosterooniga mehed peaksid ravima ülekaalu, mitte madalat testosterooni. Edukaks ravimeetodiks võiks olla kaalukirurgia, mis võimaldab saavutada suure kaalukaotuse lühikese ajaga,” sõnas Dr. Morton.

Allikas: https://www.sciencedaily.com/releases/2015/10/151005151204.htm