Operatsioonide võrdlustabel

Maovähendusoperatsioonid

Maopael ehk Gastric bandMaopael Mao vertikaalne resektsioonMao vertikaalne resektsioon Maost möödajuhtiv operatsioonMaost möödajuhtiv operatsioon Mao plikatsioonMao plikatsioon

Eelised

Sooltrakti ei avata, soolestiku teekonna muutmist ei toimu. On reguleeritav ja eemaldatav. Tüsistusi harva. Toidu teekonda soolestikus ei muudeta. Vitamiinide ja toitainete omastamisega seotud probleeme vähe. Organismi ei jää võõrkehasid. Suurim kaalulangus. Väga hea diabeedi kontroll. Organismi ei jäeta võõrkehasid. Endise anatoomia taastamine võimalik. Toidu teekonda soolestikus ei muudeta. Vitamiinide ja toitainete omastamisega seotud probleeme vähe. Seedetrakti ei avata. Organismi ei jää võõrkehasid.

Puudused

Kaalulangus on aeglasem ja väiksem. Maopaela on vaja korduvalt reguleerida. Võõrkeha organismis. Suur kordusoperatsioonide vajadus. Väiksem kaalulangus kui bypassi korral, kaalu taastõusu risk, kõrvetiste tekke risk, pika õmblusjoone lekke risk. Võimalik on ebapiisav vitamiini D ja B12, raua, jt mikroelementide omastamine. Dumping sündroom, toidutalumatused. Oksendamine, ebapiisav kaalulangus, kaalu taastõusu risk.
Puuduvad pikaajalised jälgimisandmed kaugtulemuste kohta.

Operatsiooni aeg

1 tund 1 tund 1 tundi 1-1.5 tundi

Haiglasoleku aeg

1-2 päeva 2-3 päeva 2-3 päeva 2-3 päeva

Oodatav kaalulangus

40-50% ülekaalust 60-65% ülekaalust 70% ülekaalust 30-55% ülekaalust

Endise anatoomia taastamine

Võimalik Ei ole võimalik Võimalik Ei ole võimalik