Plastilised operatsioonid

Kaalulangus peale maovähendusoperatsioone on sageli väga suur ning nahaaluse rasvkoe kadumine võib põhjustada häirivate nahavoltide teket. Eeskätt juhtub see kõhupiirkonnas, aga ka õlavartel, reitel ja tuharatel. Siin tulevad appi plastilised operatsioonid. Uuringute põhjal kasutab plastikakirurgia teenuseid peale kaalukirurgiat 20% patsientidest, kuid seda sooviks 50-60%. Käärid on sageli põhjustatud plastilise kirurgia kõrgest hinnast. Pakume oma patsientidele kõiki kaalulanguse järgseid korrigeerivaid plastilise kirurgia operatsioone : kõhunaha plastika, rindade reduktsioonplastika, õlavarte ja reite nahka korrigeerivad operatsioonid. Plastilisi operatsioone ei soovitata ette võtta varem kui 1 aasta möödumisel maovähenduslõikusest.

Kõhuseina plastika (Rippuva kõhu plastika)

Kõhuseina plastiline operatsioon sobib nii meestele kui naistele, kes on kaotanud märkimisväärselt kaalu või naistele, kellel kõhunahk ja lihased on välja veninud raseduse tulemusena. Operatsioon kestab 2-3 tundi, mille jooksul plastikakirurg eemaldab liigse naha ja rasva kõhu kesk- ja alaosast.

Kõhuseina plastika erinevad tüübid

Standard kõhuseina plastika – on suurepärane operatsioon naistele või meestele, kellel on lõtvunud nahk ülal- ja allpool naba ning mis ei kao kaalulanguse või treeningu tulemusena.

Mini kõhuseina plastika – on väiksem operatsioon kui standard. Arm on lühem ja naba ei ole vaja liigutada. Sobib patsientidele, kellel on probleemid lõtvunud naha ja lihastega allpool naba.

Laiendatud Kõhuseina plastika – on sarnane standard kõhuseina plastikaga, kuid sisselõiget laiendatakse ka puusa ja alaselja piirkonda. See operatsioon võimaldab plastikakirurgil tegeleda liigse nahaga puusade ja alaselja piirkonnas.

Rindade vähendamine


Rindade vähendamise operatsioon on soovitatav naistele, kellel on rasked ja suured rinnad. Ebaproportsionaalselt suured rinnad võivad põhjustada tõsiseid terviseprobleeme, nagu kaela-, selja- ja peavalud. Väga suurte rindade puhul võib esineda rinnaaluse naha haudumist, samuti rindade tundlikkuse häireid. Väga suured rinnad on reeglina ka lõtvunud, sest raske rinnanäärme- ja rasvkude põhjustavad naha venimist.

Tavaliselt soovitatakse rindade vähendamist, juhul kui klient ei plaani enam rasedust tulevikus. Rindade vähendamine toimub üldnarkoosis ja operatsiooniaeg on 2-3 tundi. Plastikakirurg eemaldab liigse rasva, näärmekoe ja naha. Saavutamaks soovitud kuju, teeb kirurg areooli ümber ankrukujulised sisselõiked, mis laienevad allapoole ja järgivad rinnaalust volti – seega kolm sisselõiget. Nibu koos nibuväljaga teisaldatakse uude kohta ja vajadusel vähendatakse nende suurust.

Kui rinnad pole just ülemäära suured, siis saab mõne tehnikaga vältida vertikaalset õmblust. Areooli positsiooni muudetakse tavaliselt närvide ja veresoonte küljest eemaldamata, kuid eriti suurte rindade puhul tuleb seda siiski teha. Selline siirdamine muudab aga nibu ja nibuvälja püsivalt mittetundlikuks ja koos rinnanäärmete vähendamisega võib muutuda edaspidise imetamine võimatuks. Otsuse, millist meetodit on kõige sobivam kasutada teeb plastikakirurg.