Uuring tõestab, et kergelt või mõõdukalt ülekaaluliste 2. tüüpi diabeeti põdevate patsientide ravimisel on maovähendusoperatsioon tõhusam ravimeetod kui põhjalikud elustiilimuutused.
Uuringu tulemused näitavad, et kaalukirurgia asjakohasuse hindamisel ei tohi lähtuda vaid kehamassiindeksist, sest oluliseks teguriks on ka diabeet 2.
Uuringu käigus uuriti kergelt või mõõdukalt ülekaalulisi inimesi, kelle kehamassiindeks oli kuni 35.
Elustiili muudatuste kasuks otsustanud patsiendid pidid tegema aeroobset trenni vähemalt 5 korda nädalas korraga vähemalt 45 minutit ning lisaks järgima kindlat dieeti. Teises uuringugrupis olid maovähendusoperatsiooni kasuks otsustanud patsiendid. Aasta järel olid diabeedi näitajad operatsiooni läbinud patsientidel paremad.
“Tulemused, mis me uuringu järel sõnastasime, käivad nii patsientide kohta, kelle kehamassiindeks on 30-35 kui ka rohkem rasvunud patsientide kohta. Nii meie uuring kui ka mitmed teised tõestavad, et ei kehamassiindeks ega kaotatud kaalu number ennusta diabeedi leevendumist kuigi täpselt. Operatsioon ravib diabeeti laiemalt kui vaid kaalukaotuse kaudu. Uuringu tulemused seavad tõsise kahtluse alla senise arvamuse, et 2. tüüpi diabeeti põdevate patsientide puhul on operatsiooni kui ravi valimisel on esmaseks kriteeriumiks kehamassiindeks,“ võtsid uuringu autorid oma leiud kokku.
Tõlke allikas: http://www.bariatricnews.net/?q=news/112301/surgery-beats-ilmi-reversing-t2dm