«Kui aus olla, siis ma ei saanud Suurbritannias enda arstidelt mingit abi, sest nad rabelevad, ootejärjekord on meeletu,» kirjeldab Maxine, 40ndates inglanna, kes tuli Eestisse täitma oma pikaajalist unistust olla kõhn. Maxine ei ole aga ainus välismaalane, kes on just Eestisse oma ülekaalu murega sattunud – siit on abi otsinud nii soomlased kui ameeriklased.
Lõppeval nädalal sattus paariks päevaks koos oma tütrega Eestisse Maxine, Inglismaalt pärit meditsiinitöötaja. Põhjus, miks inglanna kõigest paariks päevaks Eestisse tuli, peitub Viimsis Kaalukirurgia keskuses, kuhu Maxine oma maovähendusoperatsiooni tegema tuli. «Varasem patsient soovitas mulle soojalt just seda kohta. Ma ise töötan haiglas, sellepärast tulin Eestisse. Esiteks tahtsin, et see oleks turvaline, ja teiseks tahtsin ma head kirurgi ning ta on siin üks parimatest,» viitas Maxine Suurbritannia pakutavate teenuste puudujääkidele. Maxine’i tütre sõnul on maovähendusoperatsioonid ehk kaalukirurgia Inglismaal ka mitu korda kallimad, 10 000 naela ehk umbes 12 000 eurot.
Kaalukirurgia kliinikus tehakse operatsioon ära 5800 euroga. «Kui aus olla, siis ma ei saanud Suurbritannias enda arstidelt mingit abi, sest nad rabelevad, ootejärjekord on meeletu. […] Tundsin, et ma ei saanud kodumaal piisavalt tuge. See on ka põhjus, miks võtsin asjad enda kätte, et operatsioon siin teha.» Õudusjutte on Maxine maovähendusoperatsioonist kodumaal kuulnud küll. «Ei teata, kuhu satud ning mis kirurgiga tegemist on, sa ei tea, kas nad on selleks tööks võimelised. […] Mida ma kõigile soovitan, tehke eeltööd, uurige tausta, veenduge, kes on teie kirurg, sest vastasel juhul võite te ükskõik kelle juurde sattuda.» Heast vormist on Maxine unistanud nii kaua, kui ta mäletab. «Noh, ma olen alati soovinud kõhn olla, see on olnud mul mõttes pidevalt,» tunnistab ta läbi naeru. Sellegi poolest tuli otsus Eestisse kaalukirurgiat tegema tulla üsna kiiresti. Inglanna jutust jääb justkui mulje, et reis Tallinnasse kestis kauem, kui kogu eelnev protsess. «Arvasin, et asi on hullem, aga mul on kõik hästi.» – Eestis kaalukirurgial käinud inglanna Maxine. «Siia tulemine oli korralik ettevõtmine. Pidime sõitma Londonisse nelja erineva rongiga ja sealt saime otselennule Tallinnasse. Aga sõit lennujaamast siia, see on olnud sujuv,» kirjeldas ta oma teekonda Eestisse. Siia saabumise päeva lõpuks oli tema operatsioon juba tehtud.
«Tunnen end palju paremini. Arvasin, et asi on hullem, aga mul on kõik hästi. Küljed on veidi valulikud, aga nad ütlesid, et see on täiesti normaalne. Ma ei uskunud, et pärast seda ringi liigun,» imestas Maxine päev pärast oma operatsiooni. «Üsna kiire protsess, mis mulle sobis, ma olen väga kannatamatu.» Olgugi et ta koos tütrega Tallinnas korralikult aega veeta ei saanudki, võttis ta kogu kogemuse kokku järgmiselt: «See on olnud väga tore reis.» Kusjuures operatsiooniks valis Maxine oma tütre sünnipäeva, midagi, mida kumbki neist ei unusta. «Noh, kahjuks küll. See on miski, mida ta (tütar – toim) jääbki mainima. Pean talle seda kodus olles tasa tegema, aga ilma koogita. Aga jah, ta on väga toetav olnud. Mul on vedanud, et mu perekond on väga toetav.»
Maxine ei ole muidugi ainus, kes on Eestisse oma kaalumurega sattunud. Kaalukirurgia keskuse turundusjuhi Hedi Sultsi sõnul otsivad välismaalased neilt abi tihti. «Ainuüksi eelmisel aastal opereerisime patsiente Soomest, Eestist, Norrast, Rootsist, Iirimaalt, Islandilt ja Suurbritanniast,» avaldas Sults. «Kokku oli meil 645 patsienti, mis teeb meist selle piirkonna suurima bariaatriakeskuse.»
«Meie patsientide seas on palju meditsiinis töötavaid inimesi, nagu Maxine, lasteaiakasvatajaid ja õpetajaid. Meenub ka üks munk, fitnesstreenerid, aktiivset elu elavad ärijuhid, kes lihtsalt liigset kaalu kaasas kandes ei saa olla nii aktiivsed, kui sooviksid. Pereemad, kartulikasvatajad, metsamehed. Tavalised inimesed, suure murega,» tõstis Sults esile.